Jdi na obsah Jdi na menu
 


SVVP - Den otevřených dveří

18. 10. 2007

Obrazek


Tak tentokrát mám informace z druhé ruky, ale jelikož jsem je obdržela od své paničky, tak jsou z důvěryhodného zdroje:) Panička se dnes zúčastnila akce, která byla pořádána střediskem výcviku vodících psů v Praze 5- Jinonicích. Já bohužel musela zůstat doma, jelikož jsem tam nesměla. No, ale já netruchlila, protože jsem si náramně úžívala měkký a vyhřátý gauč a věděla jsem, že až se panička vrátí domů, tak mi bude vše vyprávět. No a já to teď ve zkratce vylíčím vám.
Akce spočívala v tom, že SVVP zpřístupnilo své prostory, kde probíhá výcvik vodících psů, pro veřejnost. Musím říct, že jsem byla ráda, že se tam sešlo plno lidí, kteří měli velký zájem poznat co vlastně takový výcvik obnáší.
Každý si mohl zakoupit i různé propagační předměty ( třička,hrnky,kalendáře,atd.)
a tím přispět organizaci na její chod. Ono bohužel vycvičit jednoho vodícího psa, stojí nejen velké úsilí, ale také hromadu financí. Proto se také pořádají různé akce, aby veřejnost mohla náhlédnout a třeba také přispět. Panička si domů přinesla kalendář a tužku s logem :) aspoň trošku přispěla.
V programu byla také ukázka jak už vycvičení pejsci ,v doprovodu profesionálních cvičitelů,dokáží vést člověka mezi různými nástrahami . Samozřejmě i veřejnost si mohla na chvilku zkusit jaký to je pocit, když nic nevidíte a musíte důvěřovat pejskovi, který vás vede. Panička si to vyzkoušela, a byl to pro ní naprosto nezapomenutelný
Obrazekzážitek. Opravdu je to zvláštní když nic nevidíte a necháváte se vést jen tím psím stvořením, kterému musíte naprosto důvěřovat. Mezi nevidomím člověkem a jeho vodícím psem musí být neskutečně silné citové pouto, jaké si asi nikdo z nás nedokáže představit. Pejsci jsou vlastně jejich druhé oči a vidí za ně. Díky tomu se mohou nevidomí lidé začlenit do téměř běžného života, jelikož vodící pes doprovázející nevidomou osobu může vstupovat do obchodů, restaurací, zdravotních zažízeních, úřadů , všech kulturních a sportovních zažízení, atd.

Obdivuji všechny lidi s tímto handicapam a fandím jim, aby všichni měli doma svého chlupáče, který jim bude projasňovat každý den,bude rozdávat radost a bude jak jejich pomocníkem tak i největším životním přítelem.

Pokud by jste chtěli alespoň trošku přispět a udělat dobrý skutek, tak můžete libovolnou částku zaslat na účet SVVP
I sebemenší finanční obnos může pomoci. Více informaci naleznete na www.vodicipsi.cz